logo logo loop icon Szukaj apteki/leku Zwiń Medicover Strefa aptek
Znajdź aptekęZnajdź lekDla aptekO nas
×
Szukam leku
Szukam apteki
        strefa aptek.pl Leki Paracetamol Farmina 50 mg czopki doodbytnicze 10 szt.

        Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt.

        Paracetamol Farmina
        50 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt.
        • 125 mg, 10 szt., czopki doodbytnicze
        • 250 mg, 10 szt., czopki doodbytnicze
        • 500 mg, 10 szt., czopki doodbytnicze
        Producent

        Farmina

        Opakowanie

        10 szt.

        Postać

        czopki doodbytnicze

        Dostępność

        produkt dostępny bez recepty

        Dawkowanie

        Doodbytniczo. Czopki 50 mg - niemowlęta: zalecana dawka jednorazowa wynosi 10-15 mg/kg mc., można podawać 1-2 czopki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę), stosować nie częściej niż co 4 h. Czopki 125 mg - niemowlęta i dzieci: zalecana dawka jednorazowa wynosi 10-15 mg/kg mc., można podawać 1 czopek 3-4 razy na dobę (maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę), stosować nie częściej niż co 4 h. Czopki 250 mg - dzieci: zalecana dawka jednorazowa wynosi 10-15 mg/kg mc., można podawać 1 czopek 3-4 razy na dobę (maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę), stosować nie częściej niż co 4 h. Czopki 500 mg - dorośli i dzieci >50 kg (>12 lat): 1-2 czopki co 4-6 h, zalecana dawka jednorazowa u dzieci wynosi 10-15 mg/kg mc., można podawać 1 czopek 3-4 razy na dobę (maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę), nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g/dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.
        Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

        Zastosowanie

        Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym, bolesne ząbkowanie). Gorączka (np. w przeziębieniach i stanach grypowych, po szczepieniach). Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

        Treść ulotki

        1. Co to jest lek Infacetamol i w jakim celu się go stosuje

        Lek Infacetamol w postaci czopków działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
        Lek stosuje się u niemowląt w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu,
        po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych
        i przeziębień.2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Infacetamol

        Kiedy nie stosować leku Infacetamol
        Leku Infacetamol nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje:
        - nadwrażliwość (uczulenie) na paracetamol;
        - nadwrażliwość (uczulenie) na pozostały składnik tego leku (wymieniony w punkcie 6);
        - ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

        Ostrzeżenia i środki ostrożności
        Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek
        oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
        Należy unikać przedłużonego lub częstego stosowania. Należy poinformować pacjenta i (lub)
        opiekuna, że produkt leczniczy nie może być przyjmowany równocześnie z innymi
        produktami zawierającymi paracetamol.

        Lek Infacetamol a inne leki
        Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez
        pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych,
        które wydawane są bez recepty. Zwłaszcza należy poinformować o przyjmowaniu
        następujących leków:
        - karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce);
        - omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka);
        - ryfampicyna (antybiotyk);
        - zydowudyna (lek przeciwwirusowy);
        - leki zawierające dziurawiec;
        - leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki roślinne );
        - probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej);
        - warfaryna (lek przeciwzakrzepowy);
        - flukloksacylina (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi
          i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie
          leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności
          nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do
          uszkodzenia narządów), niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u
          pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu.

        Uwaga: nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

        Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
        Nie dotyczy. Lek przeznaczony jest dla dzieci.3. Jak stosować lek Infacetamol

        Lek Infacetamol jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w
        przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna
        wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała
        dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.

        Dawkowanie
        Pacjenci o masie ciała od 3,3 kg do 5 kg (w wieku poniżej 3 miesięcy) – 1 czopek od 3 do 4
        razy na dobę.
        U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.

        Pacjenci o masie ciała od 6 kg do 10 kg (w wieku od 3 miesiąca do 1 roku) – 2 czopki od 3 do
        4 razy na dobę.

        Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

        Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej z powodu ryzyka ciężkiego uszkodzenia
        wątroby.
        Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
        Podawanie tej postaci farmaceutycznej nie jest zalecane w przypadku występowania biegunki.
        W przypadku wątpliwości co do stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub
        farmaceuty.

        Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Infacetamol
        W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do
        lekarza. Przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy
        takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość i senność oraz ogólne osłabienie. Mogą
        one ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna rozwijać się uszkodzenie wątroby, które
        objawia się rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

        Pominięcie zastosowania leku Infacetamol
        Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.4. Możliwe działania niepożądane

        Jak każdy lek, Infacetamol , może powodować działania niepożądane, chociaż nie
        u każdego one wystąpią.
        Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):
        - zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień,
          obrzęk naczynioruchowy.
        Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):
        - zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi
          (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej);
        - zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby;
        - zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

        Zgłaszanie działań niepożądanych
        Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane
        niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie, lub
        pielęgniarce. Działania niepożądane mona zgłaszać bezpośrednio do Departamentu
        Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji
        Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
        Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: +48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309,
        strona internetowa https://smz.ezdrowie.gov.pl
        Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki
        zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat
        bezpieczeństwa stosowania leku.5. Jak przechowywać lek Infacetamol

        Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
        Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
        Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.6. Zawartość opakowania i inne informacje

        Co zawiera lek Infacetamol
        Substancją czynną leku jest paracetamol.
        Substancja pomocnicza to tłuszcz stały.

        Jak wygląda lek Infacetamol i co zawiera opakowanie
        Lek ma postać czopków pakowanych w blistry z folii Aluminium/LDPE lub PVC/PE, w
        tekturowym pudełku.
        Opakowanie zawiera 10 czopków.

        Podmiot odpowiedzialny i wytwórca
        Farmina sp. z o.o.
        ul. Lipska 44
        30-721 Kraków
        tel.: +48 12 290 90 00
        [Logo podmiotu odpowiedzialnego]

        Data ostatniej aktualizacji ulotki:
        Dane o lekach i suplementach diety dostarcza Pharmindex
        Produkt został dodany do koszyka
        Przejdź do koszyka

        STREFAAPTEK.PL

        • O nas
        • Regulamin StrefaAptek.pl
        • Kontakt
        • Polityka prywatności
        • Klauzula informacyjna dla pacjenta
        • Mapa serwisu

        DLA APTEK

        • Klauzula informacyjna dla aptek
        • Współpraca
        Copyright © Medicover 2026