logo logo loop icon Szukaj apteki/leku Zwiń Medicover Strefa aptek
Znajdź aptekęZnajdź lekDla aptekO nas
×
Szukam leku
Szukam apteki
        strefa aptek.pl Leki Paracetamol Accord 500 mg tabl. 100 szt.

        Paracetamol Accord, 500 mg, tabl., 100 szt.

        Paracetamol Accord
        500 mg, tabl., 100 szt.
        • 500 mg, 50 szt., tabl.
        Producent

        Accord Healthcare

        Opakowanie

        100 szt.

        Postać

        tabl.

        Dostępność

        produkt dostępny bez recepty

        Dawkowanie

        Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (> 55 kg mc.): jednorazowo 1-2 tabl., do 6 tabl. w ciągu 24 h. Dzieci i młodzież w wieku do 15 lat - 6-9 lat: jednorazowo 0,5 tabl. 4-6 razy w ciągu 24 h; 9-12 lat: jednorazowo 1 tabl. 3-4 razy w ciągu 24 h; 12-15 lat: jednorazowo 1 tabl., 4-6 razy w ciągu 24 h. Lek nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku < 6 lat. Odstęp między dawkami powinien wynosić co najmniej 4 h. Nie stosować w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby. Niższa częstość podawania leku dotyczy najmłodszych dzieci (dolny limit wieku) w odpowiedniej grupie wiekowej. W zależności od wystąpienia objawów (gorączka i ból), dozwolone jest wielokrotne podawanie. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Szczególne grupy pacjentów. W przypadku niewydolności nerek dawka powinna zostać zmniejszona: pacjenci z współczynnikiem filtracji kłębuszkowej 10-50 ml/min - 500 mg co 6 h, pacjenci z współczynnikiem filtracji kłębuszkowej <10 ml/min - 500 mg co 8 h. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta można zmniejszyć dawkę lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy stosować skutecznej dawki dobowej większej niż 60 mg/kg mc. na dobę. Dawka dobowa w następujących sytuacjach nie powinna przekaraczać 2 g paracetamolu na dobę: osoby dorosłe o mc. mniejszej niż 50 kg; łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka); odwodnienie; długotrwałe niedożywienie. Sposób podania. Tabl. należy popić dużą ilością wody, ewentualnie rozpuścić w szklance wody i dobrze wymieszać przed wypiciem. Przyjmowanie paracetamolu z jedzeniem i piciem nie ma wpływu na skuteczność leku. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

        Zastosowanie

        Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki.

        Treść ulotki

        1. Co to jest Paracetamol Accord i w jakim celu się go stosuje

        Substancją czynną leku Paracetamol Accord jest paracetamol, który należy do grupy leków
        przeciwbólowych.

        Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą
        być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

        Lek Paracetamol Accord może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla
        dzieci w wieku poniżej 6 lat.

        2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Paracetamol Accord

        Kiedy nie stosować Paracetamol Accord
        - jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników
          tego leku wymienionych w punkcie 6.
        - jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat.

        Ostrzeżenia i środki ostrożności
        Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Accord należy omówić to z lekarzem, farmaceutą
        lub pielęgniarką:
        - jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol, ponieważ może to doprowadzić do
          poważnego uszkodzenia wątroby,
        - jeśli u pacjenta występuje choroba nerek lub wątroby (w tym zespół Gilberta lub ostre zapalenie
          wątroby),
        - jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
        - jeśli pacjent cierpi na niedokrwistość hemolityczną (nieprawidłowy rozpad krwinek
          czerwonych),
        - jeśli pacjent regularnie spożywa duże ilości alkoholu. Nigdy nie należy przyjmować więcej niż
          4 tabletki na dobę.
        - jeśli pacjent chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy,
        - w przypadku odwodnienia lub długotrwałego niedożywienia.

        W trakcie stosowania leku Paracetamol Accord należy natychmiast poinformować lekarza:
        - jeśli u pacjenta występują ciężkie choroby, w tym ciężkie zaburzenia czynności nerek lub
          posocznica (gdy we krwi krążą bakterie i ich toksyny prowadzące do uszkodzenia narządów)
          lub niedożywienie, alkoholizm w fazie przewlekłej lub gdy pacjent przyjmuje również
          flukloksacylinę (antybiotyk). Notowano występowanie ciężkiej choroby o nazwie kwasica
          metaboliczna (nieprawidłowość krwi i płynów) u pacjentów w sytuacjach, gdy stosują oni
          paracetamol w regularnych dawkach przez dłuższy czas lub gdy przyjmują paracetamol wraz
          z flukloksacyliną. Objawy kwasicy metabolicznej mogą obejmować: poważne trudności
          z oddychaniem, w tym przyspieszone głębokie oddychanie, senność, uczucie mdłości
          (nudności) i wymioty.

        W przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów przez
        okres dłuższy niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

        - Bóle głowy spowodowane nadużywaniem leków przeciwbólowych nie należy leczyć przez
          zwiększanie dawki. W tych przypadkach przed przyjęciem leków przeciwbólowych należy
          skonsultować się z lekarzem.

        Dzieci i młodzież
        Leku Paracetamol Accord nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

        Lek Paracetamol Accord a inne leki
        Należy powiedzieć lekarzowi lub faramaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta
        obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych
        bez recepty.

        Nie należy stosować leku Paracetamol Accord w połączeniu z innymi lekami zawierającymi
        paracetamol.

        Należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania paracetamolu w przypadku
        stosowania jednego z następujących leków:
        - metoklopramid lub domperidon (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów)
        - kolestyramina (stosowana w celu obniżenia poziomu cholesterolu)
        - warfaryna i inne pochodne kumaryny (leki stosowane w celu rozrzedzenia krwi), szczególnie
          w przypadku, gdy konieczne jest codzienne przyjmowanie paracetamolu przez dłuższy czas
        - salicylamid (środek przeciwbólowy)
        - probenecyd (stosowany w leczeniu dny moczanowej)
        - izoniazyd i ryfampicyna (stosowane w leczeniu gruźlicy)
        - lamotrygina lub fenytoina (stosowane w leczeniu padaczki)
        - barbiturany lub karbamazepina (leki powodujące rozluźnienie i senność)
        - ziele dziurawca (stosowane w leczeniu depresji)
        - chloramfenikol (antybiotyk)
        - zydowudyna (stosowana w leczeniu AIDS)
        - flukloksacylina (antybiotyk), z powodu poważnej nieprawidłowości krwi i płynów (nazywanej
          kwasicą metaboliczną), która powoduje konieczność pilnego leczenia (patrz punkt 2).

        Jeśli pacjent planuje jakiekolwiek badania laboratoryjne (badania krwi, analiza moczu, testy skórne,
        itp.), należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku, ponieważ może mieć wpływ na wyniki
        tych badań.

        Paracetamol Accord z jedzeniem i piciem
        Nie należy spożywać dużych ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Paracetamol Accord.

        Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

        Ciąża
        Lek Paracetamol Accord można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować
        możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek
        przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub
        jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się
        z lekarzem.

        Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

        Karmienie piersią
        Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma jakiegokolwiek
        działania niepożądanego na dziecko karmione piersią. Kobiety w ciąży mogą stosować paracetamol
        lecz w dawkach nie większych niż zalecane. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować
        ostrożność.

        Płodność
        Nieznany jest jakikolwiek szkodliwy wpływ leku na płodność podczas zwykłego stosowania
        paracetamolu.

        Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

        Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
        Paracetamol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

        3. Jak stosować Paracetamol Accord

        Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według
        zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza,
        farmaceuty lub pielęgniarki.

        Zalecane dawkowanie:

        Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (> 55 kg masy ciała):
        1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6
        godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin.

        Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg):
        Połowa tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie od 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin.
        Tabletkę można podzielić na równe dawki.

        Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg):
        Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.

        Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg):
        Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.

        Najmniejsza liczba dawek podawanych na dzień jest przeznaczona dla młodszych dzieci w danej
        grupie.

        Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie, rozpuścić tabletkę
        w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić.
        - Lek Paracetamol Accord nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.
        - Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4 godzinny odstęp.
        - Nie stosować w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
        - Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
        - Jeśli ból i/lub gorączka powrócą, można powtórzyć leczenie przy użyciu Paracetamolu Accord.
        - Lek Paracetamol Accord posiada linię podziału w celu ułatwienia przełamania tabletki podczas
          stosowania u dzieci.
        - Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy
          nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się
          z lekarzem.

        Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg paracetamolu/kg mc./dobę
        (do 2 g paracetamolu/dobę) w następujących przypadkach:
        - dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg,
        - łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna
          żółtaczka),
        - odwodnienie,
        - długotrwałe niedożywienie.

        Należy postępować zgodnie z tymi instrukcjami, o ile lekarz nie zalecił inaczej.
        W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol Accord jest za mocne lub za słabe, należy
        zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

        Sposób podawania:
        Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie rozpuścić tabletkę
        w szklance wody i dobrze wymieszać przed wypiciem.

        Zastosowanie większej niż zalecana dawki Paracetamol Accord
        W RAZIE PRZEDAWKOWANIA NALEŻY NATYCHMIAST SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM, NAWET JEŚLI
        SAMOPOCZUCIE PACJENTA JEST DOBRE ze względu na możliwość wystąpienia opóźnionego, ciężkiego
        uszkodzenia wątroby.

        Pominięcie zastosowania Paracetamol Accord
        Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki. Zamiast tego należy
        przyjąć kolejną dawkę o odpowiedniej porze.

        Przerwanie stosowania leku Paracetamol Accord
        W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się
        do lekarza lub farmaceuty.

        4. Możliwe działania niepożądane

        Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

        Możliwe działania niepożądane zostały wymienione poniżej:

        Rzadkie działania niepożądane: występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000
        - Niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa,
          niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia)
          i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku
          kostnym).
        - Reakcje alergiczne.
        - Depresja, dezorientacja, omamy.
        - Drżenie, bóle głowy.
        - Zaburzenia widzenia.
        - Obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą).
        - Ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty.
        - Zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak
          zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych).
        - Wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk
          naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka.
        - Zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami.
        - Przedawkowanie i zatrucia.

        Bardzo rzadkie działania niepożądane: występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000
        - Pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek).
        - Reakcje alergiczne, gdzie należy przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy,
          trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs
          i anafilaksja.
        - Niski poziom glukozy we krwi.
        - Hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne).
        - Mętny mocz i zaburzenia nerek.
        - Skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas
          acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.
        - Krwiomocz (krew w moczu).
        - Bezmocz (niemożność oddawania moczu).

        Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych)
        - Ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych,
          małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost).
        - Ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry.
        - Zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu).
        - Zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu.
        - Poważne schorzenie, które może sprawić, że krew staje się bardziej kwaśna (tzw. kwasica
          metaboliczna), u pacjentów z ciężką chorobą przyjmujących paracetamol (patrz punkt 2).

        Po zaprzestaniu przyjmowania leku objawy te powinny ustąpić. Jeżeli którykolwiek z objawów
        niepożądanych ulegnie nasileniu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

        Zgłaszanie działań niepożądanych
        Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione
        w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać
        bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych
        Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
        Al. Jerozolimskie 181C
        02-222 Warszawa
        tel.: + 48 22 49 21 301
        faks: + 48 22 49 21 309
        strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl

        Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
        Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat
        bezpieczeństwa stosowania leku.

        5. Jak przechowywać Paracetamol Accord

        Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
        Nie stosować Paracetamolu Accord po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie po
        EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
        Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

        Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
        farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
        środowisko.

        6. Zawartość opakowania i inne informacje

        Co zawiera Paracetamol Accord
        - Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
        - Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk,
          karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

        Jak wygląda Paracetamol Accord i co zawiera opakowanie
        Paracetamol Accord to białe, niepowlekane tabletki w kształcie kapsułki, z linią podziału
        i oznaczeniem "B" i "T" po jednej stronie i gładkie po drugiej stronie.

        Długość, szerokość i grubość tabletki wynoszą odpowiednio: 16,50 ± 0,20 mm, 8,20 ± 0,20 mm oraz
        5,10 ± 0,30 mm.

        Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki pakowany jest w blistry PVC/Aluminium w tekturowym
        pudełku.
        Wielkości opakowań: 8, 10, 12, 16, 20, 24, 30, 32, 50, 56, 60, 100 tabletek.

        Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

        Podmiot odpowiedzialny
        Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
        ul. Taśmowa 7
        02-677 Warszawa
        Tel: + 48 22 577 28 00

        Wytwórca/Importer:
        Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
        ul. Lutomierska 50
        95-200 Pabianice

        Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego
        Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:

        Nazwa Państwa
        Członkowskiego     Nazwa produktu leczniczego

        Austria                     Paracetamol Accord 500 mg tabletten
        Bułgaria                   Paracetamol Accord 500 mg tablets
        Cypr                        Paracetamol Accord 500 mg tablets
        Dania                      Paracetamol Accord 500 mg tabletter
        Estonia                    Paracetamol Accord
        Finlandia                 Paracetamol Accord 500 mg tabletti
        Francja                   Paracetamol Accord 500 mg comprimé
        Holandia                 Paracetamol Accord 500 mg tabletten
        Irlandia                   Paracetamol 500 mg tablets
        Litwa                      Paracetamol Accord 500 mg tabletes
        Łotwa                     Paracetamol Accord 500 mg tabletės
        Malta                     Paracetamol 500 mg tablets
        Polska                   Paracetamol Accord

        Data ostatniej aktualizacji ulotki: styczeń 2025
        Dane o lekach i suplementach diety dostarcza Pharmindex
        Produkt został dodany do koszyka
        Przejdź do koszyka

        STREFAAPTEK.PL

        • O nas
        • Regulamin StrefaAptek.pl
        • Kontakt
        • Polityka prywatności
        • Klauzula informacyjna dla pacjenta
        • Mapa serwisu

        DLA APTEK

        • Klauzula informacyjna dla aptek
        • Współpraca
        Copyright © Medicover 2026